Yeni Playstation 5 güncellemesi yayınlandı

0 24

Yepyeni bir arayüz ile kullanıcıların karşısına çıkan Playstation 5 için yeni bir güncelleme daha yayınlandı. 20.02-02.50.00 güncellemesi ile birlikte özellikle cd ile takılan Playstation 4 oyunlarının yüklenmesinde  meydana gelen problemlerin giderildiği ve bazı hatalar üzerine yoğunlaşıldığı belirtilmiş.

Playstation 5 için yeni bir güncelleme yayınlandı

Bazı Playstation 5 kullanıcıları PS4 oyun disklerini taktıklarında bu oyunun eski nesil sürümü ile çalışmaya devam ettiğinden şikayetçiydi. Özellikle geçiş oyunlarında birçok kullanıcının bu problemi yaşadığı rapor edilmiş. Örneğin Assassin’s Creed Valhalla gibi oyunları ilk olarak PS4’te aldıysanız ve daha sonra PS5 üzerinden oynamaya karar verdiyseniz oyunun geçtiğimiz nesil versiyonunun açıldığı belirtilmiş. Yeni PS5 güncellemesi ile birlikte bu problemin ortadan kaldırıldığı belirtilmiş. Ayrıca bu güncellemenin sistem performansını iyileştiren bazı yenilikleri de barındırdığı belirtilmiş. 

Playstation 5, Kasım ayında çıkmasının ardından 20.02-02.50.00 güncellemesi ile birlikte 4.büyük güncellemesini de almış oldu. Bu dönem itibari ile Sony’nin daha çok hata düzeltmeleri ve bazı ufak yeniliklere yoğunlaştığını gördük diyebiliriz. Çıktığı dönemden itibaren 4.5 milyon adet satışa gönderildiği belirtilen PS5 için Mart 2021 sonuna kadar hedeflenen rakamın ise 7.5 milyon olduğu rapor edilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google