Unity Oyun Motorunu Kullanan En İyi 10 Oyun

0 23

Unity, öncelikli olarak bilgisayarlar, konsollar ve mobil cihazlar için video oyunları ve simülasyonları geliştirmek için kullanılan ve Unity Technologies tarafından geliştirilen çapraz platform bir oyun motorudur. 8 Haziran 2005 tarihinde ihtiyaçlar dahilinde piyasaya çıkan bir video oyun geliştirme programıdır. C# ve C++ dilleri ile uyumlu olan Unity ile şimdiye kadar binlerce oyun geliştirildi. Hatta birçoğunu severekte oynuyoruz. 

10- Cities: Skylines


Listemize bir şehir kurma video oyunu ile başlamak istedik. Cities: Skylines, Paradox Interactive tarafından yayınlanmış şehir kurma oyunudur. Açık dünya şehir kurma simülasyonu. Oyunda yollar ve yapılar inşaat ederek şehrinizi büyütebildiğiniz gibi şehriniz büyüdükçe insanların ihtiyaçları her geçen gün artacaktır. 

Unity oyun motoru ile geliştiirlen ve şehir kurma oyunu denilince ilk akla gelen isimlerden biri olan Cities: Skylines, oldukça başarılı bir oyundur. Çıktığı haliyle bile zengin bir içeriğe ve kolayca alışılabilir şehir kurma mekaniklerine sahip olan oyun, bugüne kadar yayınlanan ek güncellemeler ve paketler ile oynanabilirlik çok daha artmış durumda olduğunu söyleyebiliriz. 

9- Rust


Listemizin diğer bir oyunu oyunseverlerin oynamaktan ve izlemekten keyif aldığı bir hayatta kalma simülasyon oyunu olan Rust. Bu oyunumuz belirli bir oyuncu türünü, yani dünyayı ele geçirmenin zorluğunu memnuniyetle karşılayan oyuncuları kendine çekiyor. Rust, temelde  Minecraft’ın daha gerçekçi ve görsel açıdan daha tatmin edici bir versiyonudur. 

Oyuncular, yalnızca bir kaya ve meşale ile donanmış geniş bir açık dünya ortamına düşürülür. Daha iyi silahlar üretmek / bulmak ve üsler ve savunma yapıları inşa etmek oyunculara kalmıştır. Bu türdeki çoğu oyunda olduğu gibi, oyuncuların yarattığı klanlar ile iş yükünü paylaştırabilir ve zorlukları arkadaşları sayesinde kolayca aşabilirler. 

8- FAR: Lone Sails


FAR: Lone Sails herkese hitap eden bir oyun olmadığını söylesek herhalde yanlış olmaz. Birçok oyuna göre daha durağan geçen FAR: Lone Sails, sabır isteyen bir oyundur. Oyunda ortam kıyamet sonrası çorak bir arazidir ve oyuncu, dünyadan geriye kalanları keşfetmek için kırsal bölgeleri dolaşmalıdır. Oyuncu ilk olarak karakteri ile bir alanda dolaşarak oyuna başlar ancak kısa bir süre sonra istediği araçları bulabilir ve yolculuğuna hızlı bir şekilde devam edebilir. 

7- My Friend Pedro


DeadToast Entertainment tarafından geliştirilen ve Devolver Digital tarafından yayınlanan bir shoot ’em up video oyunudur. Oyun, PC ve Nintendo Switch için 20 Haziran 2019’da ve Xbox One için 5 Aralık 2019’da piyasaya sürüldü. My Friend Pedro, oyuncu çeşitli seviyelerde kahramanı kontrol eder; mermi zamanı, interaktif bir ortam ve parkur becerileri yardımıyla düşmanlarını alt etmelidir. Bu oyunu oynarken hızlı davranmalı ve tehlikenin nereden geliceği bilinmediği için tetikte olmalısınız. 

6- Hearthstone


Blizzard’dan HearthstoneWarcraft evreninde geçen dijital bir koleksiyon kart oyunudur. Magic: The Gathering’e çok benziyor, mana üreten topraklar olmadan mana her turda otomatik olarak üretiliyor. Oyunun popülaritesi, birçok oyuncu tarafından profesyonelce oynandığı için oldukça yükseldi. Hearthstone Dünya Şampiyonası tipik olarak yüz binlerce dolarlık bir ödül havuzuna sahiptir ve neredeyse her yıl yarışmalar düzenlenmektedir. Aynı zamanda Unity motorunun oyunun daha hızlı çalışmasına izin vereceği için Blizzard tarafından seçildiği bildiriliyor.

5- Escape Plan


Kaçış Planı ilk olarak 2012 yılında Sony Vita’ya özel olarak piyasaya sürüldü ve mobile uyumu olması o yıllar için oyuncular tarafından güzel karşıladı. Yaklaşık bir yıl sonra PS4 içinde piyasaya sürüldü. Oyunun Türkçesi Kaçış Planı olarak geçmekte ve siyah beyaz bir graifğe sahip olan temel bir bulmaca oyunu olarakta karşımıza çıkmaktadır. 

4- Fe


Fe, oyuncunun bir tilkiye benzeyen ancak daha çok uçan bir sincap gibi davranan küçük bir hayvanı kontrol ettiği sade renkli bir dünyada geçen eğlenceli bir 3D aksiyon / macera oyunudur.  Amaç, oyun dünyasında hayvanlara saldıran mekanik istilacıları durdurmaktır. Oynamaya başladığınızda sizi ilginç müzikler karşılayacak. 

3- Ori And The Blind Forest (Ori Ve Kör Orman)


Ori and the Blind Forest’taki ortam Fe’ye çok benziyor. Oyuncu, ormanı işgalci bir güçten kurtarmak amacıyla küçük bir hayvanı andıran bir orman ruhunu kontrol eder. İkisi arasındaki en büyük fark, Fe’nin  3B bir dünyada geçmesiOri ve Blind Forest’ın 2B yandan kaydırmalı bir  platform oyunudur.  Bu oyunda mevcut olan zorluklar, gezinme engellerinden olduğu kadar bulmaca çözmekten de geliyor. Oyun, Metroidvania tarzı bir oyundur; Yani, yeni edinilen yetenekler oyuncunun atlamak zorunda kaldığı yeni alanlara erişim sağladığında, oyuncunun sık sık bölgeleri tekrar ziyaret etmesi gerektiği bir oyundur. 

2- Pillars Of Eternity (Sonsuzluk Sütunları)


Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen ve Paradox Interactive tarafından yayımlanan bir rol yapma oyunu olan Pillars of Eternity,  Microsoft Windows, OS X ve Linux sürümleri 26 Mart 2015’te, Xbox One ve PlayStation 4 sürümleri de 29 Ağustos 2017 tarihinde piyasaya sürüldü.   Eric Fenstermaker, Carrie Patel ve Olivia Veras tarafından yazılan oyunun grafik anlamında oyunseverleri pek tatmin etmesede hikaye tarafından oldukça zengin durmaktadır. 

Yukarıda bahsedilen oyunları oynayan herkes, kesinlikle o oyunlar ile Pillars of Eternity arasındaki benzerliği fark edecektir. Bu benzerlikten dolayı, Pillars of Eternity genellikle bu DD için “ruhsal bir devam” oyunu olarak kabul edilmektedir. Oyunda güzel elle çizilmiş arka planlar, göz kamaştırıcı büyü efektleri, stratejik savaşlar ve oyuncuyu zahmetsizce ileriye götüren ilgi çekici bir olay örgüsü bulunuyor.

1- Cuphead


Geldik listemizde Unity oyun motoru ile geliştirilmiş en iyi ve en eğelenceli oyuna. Studio MDHR tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir aksiyon platform oyunudur. 29 Eylül 2017 tarihinde  Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için yayınlandı. Cuphead , Contra ve Mega Man gibi klasikler doğrultusunda, yandan kaydırmalı 2 boyutlu bir silah türü oyundur. Bu iki klasik kadar zor olduğu için de bir üne sahiptir. Grafiklerin animasyon oyunlarına daha çok benzemesi oyunu eğlenceli kılan en önemli özelliğidir. Aynı zamanda 60 fps’lik sabit bir kare hızı ilede oldukça akıcı bir oyun deneyimi sunmaktadır. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google