Total War: Warhammer III ön siparişleri Çin’de hayli fazla

0 21

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde enfes bir fragman ile SEGA, Total War: Warhammer III için resmi duyuruyu yapmıştı. Daha önce Total War: Three Kingdoms’un Çin’de oldukça popüler olmasıyla ve Creative Assembly’nin en hızlı satan oyunu olmasıyla şimdi karşılaştığımız duruma zemin hazırladı diyebiliriz. Serinin Warhammer evreninde geçen üçüncü oyununun ön sipariş sayıları Çin’de hayli yüksek. Böyle olunca “Yoksa yeni bir Three Kingdoms mu geliyor?” sorusu da akıllara gelen ilk soru oluyor.

Total War: Warhammer III Çin’de serinin kaderini etkileyebilecek kadar popüler

Steam’de küresel olarak en çok satanlar listesine yükselen Warhammer III, yine de listede Valheim gibi oyunların altında kalmaktan kurtulamadı. Tabi durum Çin için böyle değil. ResetEra forumunda CenturionNami’nin belirttiği gibi, Total War: Warhammer III yerel hit Tale of Immortal gibi bir rakip karşısında bile Çin’de bir numara olarak yerini korudu. Creative Assembly tarafından geliştirilen serinin son oyununda oynanabilir fraksiyonlardan Cathay, fantezi evreninde aslında Çin’i öne çıkarıyor. Yine Warhammer evrenindeki Bretonya’nın aslında Fransa’yı çağrıştırması gibi düşünebiliriz bunu. Aynı şekilde bir başka fraksiyon olan Kislev de Rusya’yı çağrıştırıyor. Kislev ve Cathay serinin yeni oyununda yerini alacak iki fraksiyon. Aynı zamanda 1987 yılındaki “Warhammer Fantasy Battle 3rd Edition” masaüstü oyunundan bu yana tam olarak detaylandırılmadığı için Cathay geliştiricilere yorumlanabilir bir boşluk bırakıyor.

Aynı zamanda yayınlanan fragmanın sonunda, Çinli bir hayran tarafından yapılan ve Creative Assembly’e hediye olarak verilen bir Cathay haritasıyla sona eriyor. YouTube’un Çin eşdeğeri olan Bilibili’deki duyuru fragmanının yorumlarından da anlaşılıyor ki, açıklama hayranlar arasında oldukça iyi karşılandı. Hali hazırda Çin’den ilgi bu kadar yüksek olunca yayıncı SEGA, “Patlatın bir Three Kingdoms daha” demese bari… Bildiğiniz gibi Total War: Warhammer III, 2021’in sonlarında PC için hem Steam, hem de Epic Games Store dijital vitrinlerinde satışa sunulacak. Hali hazırda ön siparişe açık ve 345 TL gibi dudak uçuklatan bir fiyattan satılıyor. Serinin eski oyunlarının bile fiyatları “kur farkı” nedeniyle yükselmeye devam ederken devam oyunları da hiç umut verici görünmüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google