The Last of Us 2, Witcher 3’ü tahtından indirdi

0 31

Bildiğiniz gibi birçok alanda yılın oyunu seçilen The Last of Us 2 şimdi de gözünü Witcher 3’ün tahtına dikti. Gelmiş geçmiş en çok ödül alan oyun olma ünvanını 2015’ten beri elinde tutmayı başaran The Witcher 3 – Wild Hunt, artık o ünvana sahip değil. Naughty Dog tarafından geliştirilen TLOU: Part 2, toplamda 262 farklı yılın oyunu ödülü alarak gelmiş geçmiş en çok ödül alan oyun haline geldi.

The Last of Us 2: Gelmiş geçmiş en çok yılın oyunu ödülü alan oyun!

Gameawards.net’e göre Naughty Dog’un oyunu 2020 yılında toplam 262 ödül kazandı. Bu da geçtiğimiz yılların kazananlarıyla karşılaştırdığımızda The Last of Us 2’nin bugüne kadar en çok ödül alan oyun haline geldiğini gösteriyor. Medya kuruluşlarının verdiği ödüller ile okuyucuların tercihi ödüllerini bir araya getiren web sitesi, her yıl en çok ödül alan oyunları gösteriyor. 2003 yılından başlayarak 2020 yılına kadar hangi oyunların zirveyi gördüğüne siteden göz atabilirsiniz. Geçtiğimiz yıl çıkan The Last of Us 2, CD Projekt RED’in The Witcher 3 – Wild Hunt’ını geride bırakarak zirveye yerleşiyor. 

Daha öncesinde ise 2019 yılında Death Stranding, 2018’de God of War ve 2017’de The Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi kazananlar karşımıza çıkıyor. Daha da geriye döndüğümüzde ise unutulmaz klasiklerden 2007’de Bioshock, 2005’te Resident Evil 4 ve 2004’te Half-Life 2 ile sitenin ilk galibi olan Star Wars: KoToR 2003’te en çok ödül alan oyun olmuş.

Aynı zamanda siteye göre Last of Us’ı hemen arkasından bağımsız bir oyun olarak karşımıza çıkan Hades takip ediyor. Medya kuruluşlarından 52, okuyucu seçimlerinden 3 ödül alarak 55 ödül ile ikinci sıraya yerleşiyor. Üçüncü sırada 29 Medya, 11 okuyucu ödülüyle Ghost of Tsushima ve 10 medya, 16 okur ödülü ile Cyberpunk 2077 geliyor. Bildiğiniz gibi Merlin’in Kazanı olarak okuyucularımızla birlikte belirlediğimiz yılın oyunları listesinde de The Last of Us 2 ilk sıraya yerleşmişti. Gameawards.net üzerinde “Okurların Seçimi” olarak bizim ödülümüze de yer verilmiş.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google