The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered modu harika görünüyor

0 33


Mod geliştiricileri bu sefer devasa bir işe kalkıştılar ve birçok Elder Scrolls hayranının merakla beklediği olaylardan biri yaşanıyor. Efsane The Elder Scrolls serisinin 4. oyunu olan Oblivion için Skyrim’in motorunu kullanarak yeni bir remastered sürüm geliştiriyorlar. Bu Oblivion Remastered modunun adı ise Skyblivion olarak karşımıza çıkıyor. Geliştirici güncellemesi ve devamında yayınlanan oynanış görüntüleriyle klasik RPG’yi yeni grafikleriyle görmek harika bir his. Lafı da fazla uzatmadan gelin neye benziyor bir bakalım.

The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered harika görünüyor

Serinin dördüncü oyununu, The Elder Scrolls V: Skyrim’in motoru ile yeniden geliştiren mod geliştiricileri hayranların dört gözle beklediği projelerden birini gerçekleştiriyor. Yayınladıkları oynanış videosunda oyuncuları Exhausted Mine’a götüren Revenge Served Cold görevi gösteriliyor. Temelde bir çiftçinin karısının intikamını almak için, goblinlerle savaşıyoruz. Fakat görev sırasında birkaç farklı mekanda bulunduğumuz için Oblivion Remastered hakkında daha fazla fikir sahibi olabiliyoruz. Madende ilk sürüme göre bazı değişiklikler olduğu da aşikar. Oynanış videosunu hemen alt tarafa bırakıyorum, iyi seyirler.

Skyblivion adındaki bu mod oldukça iddialı bir dönüşüm modu ve proje bir süredir geliştirme aşamasında. Henüz bitmese de içerik oyuncuları yavaş yavaş şekillenen modun hazır olan kısımlarını oyuncularla gösteriyor. Skyrim modu olarak gelecek Skyblivion’un ismi de hem Skyrim hem de Oblivion’a atıfta bulunuyor. Ayrıca geliştiricinin yayınladığı bir başka video ise modun nasıl yapıldığını ve nelerin kullanıldığını gösteriyor. Buradaki sayılar oldukça ilginç ve ekibin nasıl zorlu bir süreçte olduğunu gösteriyor.

Oyunda tam 2663 iç bölge modellemesi bulunuyor. Böyle devasa bir dünyada içine girilebilen çok fazla yapı bulunması ekip için çetin bir mücadele olacağını da gösteriyor. Aynı zamanda tam 8032 adet 3D nesne bulunuyor ve bunların yeniden yapımı gerçekten müthiş efor isteyecektir. Bununla birlikte 219 görev bulunuyor ve şu sayılara baktığımızda mod geliştiricilerinin ne büyük emek verdiğini tahmin etmek zor değil. Skyblivion modunun haritası Skyrim’den de büyük. Skyrim’in haritası toplamda 36 km² ebatlarındayken Oblivion Remastered modunun haritası tam 57 km² boyutunda.

Hazır olduğunda modu denemek için sabırsızlanıyorum. Sizler de görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google