Silent Hill yapımcısının yeni korku oyunundan ilk görseller

0 19


Keiichiro Toyama, Silent Hill serisinin doğuşunda yer alan en önemli isimlerden birisi. 1999 yılında çıkan ilk Silent Hill oyunu bildiğiniz gibi türün en iyi örneklerinden biri olmuş ve bu serinin doğuşuna da sebep olmuştu. İlk oyunun en kıdemli isimlerinden biri olan Keiichiro Toyama ise geçtiğimiz Aralık ayında tam 20 yılın ardından Playstation ekibinden ayrıldığını duyurmuştu. işte Toriyama’nın üzerinde çalıştığı yeni korku oyununa dair ilk bilgiler gelmeye başladı.

Keiichiro Toyama yeni bir korku oyunu geliştiriyor

1994 ve 1999 yılları arasında Konami firmasında çalışan Keiichiro Toyama, ilk Silent Hill oyununda yönetmenlik, yazarlık ve arka plan dizaynı konusunda çalışmıştı. Yani oyunun başta da belirttiğimiz gibi omurgasını oluşturan isim olduğunu söyleyebiliriz. İlk oyunun ardından 1999 yılında Konami’den ayrılarak Playstation için oyun geliştirmeye başlayan Toyama, bu süreçte Siren serisi ve Gravity Rush oyunları ile karşımıza çıkmıştı. Geçtiğimiz Aralık ayında ise Playstation kariyerine son veren Toyama, Bokeh Game Studios isimli bir firma kurduğunu açıklamıştı.

İşte Toyama’nın bu yeni firmasında korku, aksiyon ve macera türlerini barındıran yeni bir oyun geliştirdiğini zaten biliyorduk. Firmanın resmi Youtube hesabı üzerinden yeni bir video yayınlandı. Bu videoda genel olarak Toyama’ya odaklanılsa da yeni oyuna dair konsept çizimlere yer verildiğini de görüyoruz. Hikaye ve dövüş mekaniklerine ağırlık verilecek olan oyunun konsept tasarımlarında gerçekten de korkutucu yaratık tasarımları göze çarpıyor. Bana biraz Necromorph tarzında yaratıklar ile karşılaşacakmışız gibi hissettirdi.

Toyama daha önce yeni oyun ile ilgili şu ifadelere yer vermişti; “Yeni oyunumuz daha çok korku odaklı olacak. Fakat bunu zorlu bir korku oyunundan ziyade daha farklı bir eğlence deneyimi haline getirmek için uğraşıyoruz. Oyun şu an için birden fazla platform için geliştiriliyor ve çıkış dönemi olarak 2023 yılını gösterebilirim. Ana platformumuz PC olacak ama oyunu mümkün olan diğer konsol platformlarına da çıkartmayı umuyoruz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google