PUBG Mobile Nasıl Hızlandırılır?

0 34

PUBG Mobile nasıl hızlandırılır? Piyasaya sürülme tarihi 9 Şubat 2018 olan PUBG Mobile oyununa Android, iOS ve Microsoft Windows platformları kullanılarak erişim sağlanabilir. Geliştiricileri PUBG Corporation ve xFAIRx firmalarıdır. Türü ise Battle Royale’dir.

PUBG Mobile Nasıl Hızlandırılır? Detaylar

Öncelikle Google Play Store giriyoruz, ardından CCleaner uygulamasını indiriyoruz. Uygulamaya giriş yapıp, kurulumu gerçekleştiriyoruz. Bu adımlardan sonra CCleaner uygulaması gereksiz dosyaları tarayarak, tespit edecek. Tarama tamamlandıktan sonra sonuçları gör butonuna tıklıyoruz. Hızlı Temizlik inceleme ekranı gelecek. Bu ekranın en altında bulunan Temizlemeyi Bitir butonuna tıklayarak temizlemeyi bitiriyoruz. Bu uygulama temizliği bitirdikten sonra kaldırılmalı, aksi taktirde telefonunuzda yavaşlamaya neden olabilir. 1-2 haftada bir indirilerek işlemler tekrarlanarak yeniden telefon temizleme ve hızlandırma sağlanabilir.

Geliştirici Seçenekleri

Geliştirici seçenekleri her telefonda açık olmayabilir, açmak için Telefon hakkında sekmesinden ilgili alana art arda tıklayınca Geliştirici seçenekleri aktif hale gelecektir. Geliştirici seçeneklerinden aşağıya inerek GPU oluşturmayı zorla ve 4x MSAA’yı zorla seçenekleri açık hale getirilecek. Bu şekilde oyunlarda bir tık daha yüksek performans alabilirsiniz.

Pil

Pil sekmesinde Uyarlamalı Pil sekmesine tıklıyoruz. Buradan Gboard, Chrome, WhatsApp, Facebook ve Instagram gibi uygulamaları seçili hale getiriyoruz. Bu uygulamalar siz oyun oynarken arka planda çalışır halde olduğu için RAM harcar ve telefonunun oyun performansını düşürür. Seçilen uygulamalar oyunlarda altta kapalı hale geldiğinde de aynı şekilde bir tık daha yüksek performans alabilirsiniz.

PUBG Mobile Grafik Ayarları

Her ne kadar tüm oyuncular grafiklerin iyi olmasını ve yüksek ayarlarda mükemmel görüntü kalitesini istiyor olsa da bu bazı telefonlar için mümkün olmuyor. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken oyunun grafik ayarlarını kısarak, performansa yönelik hale getirmek olacaktır.

Oyun içinden grafik ayarlarına giriyoruz;

  • Grafikler: Akıcı
  • Kare Hızı: Yüksek (En yükseği ne ise onu seçiyoruz, kare hızı mutlaka maksimumda kalmalı.)
  • Stil: Renkli (Genel olarak rakibinizi daha iyi görmenizi, oyunu biraz daha parlak ve canlı tutmanızı sağlar.)
  • Gölgeler: Kapalı
  • Parlaklık: %85
  • Grafikler otomatik ayarla: Açık

Son olarak bazı Android cihazlarda ana sayfada Güvenlik uygulaması bulunuyor. Bu uygulamayı kullanarak telefon performansınızı yine hızlandırabilir, eş zamanlı olarak oyun performansına da etkisini yansıtabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google