PS5 Dijital Sürüm stokları bu fiyatlara rağmen tükendi

0 23

Ülkemizde yeni nesil konsollar fiyatları nedeniyle beklenildiği kadar heyecanlı karşılanmasa da talep oldukça yüksek. Bildiğiniz gibi geçici ilave gümrük vergisinin kaldırılmasıyla düşmesi beklenen fiyatlar düşerken PlayStation Türkiye, PS5 Dijital Sürüm müjdesini vermişti. Türkiye satış fiyatı 6000 TL olan dijital sürüm hala cep yakan fiyatlarla satılsa da stoklarda tükenmiş durumda. An itibariyle ülkenin önde gelen teknoloji mağazalarında stokların hepsi satılmış durumda.

Bu fiyata rağmen PS5 dijital sürüm stokları tükendi

Vatan Bilgisayar, MediaMarkt gibi Türkiye’nin önde gelen teknoloji mağazalarında PlayStation 5 dijital sürüm için stoklar tükenmiş bile. Dünya’nın geri kalanına nazaran oldukça pahalı fiyatlarla aldığımız konsol ülkemizde de tabiri caizse yok satıyor. Geçtiğimiz günlerde bizim için adeta bir “müjde” olan dijital sürümün ülkeye gelişi oyuncular tarafından coşkuyla karşılandı. Hali hazırda diskli sürümü 7,500 TL fiyatıyla satılan PS5 dijital sürümü de Türkiye’de 6,000 TL gibi bir fiyattan satılıyor. Hala bir oyun konsoluna vermek için aşırı yüksek bir fiyat olsa da ülkemizde stoklar hızlıca tükeniyor. 

Daha önce “Tokyo’da PS5 izdihamı” haberinde de insanların konsola akın ettiğini görmüştük. Orada Gibson, bu satın alımların %70’e yakınının “yeniden satıcılar” tarafından yapıldığını söylüyordu. PlayStation 5’in ilk sürümünün ülkeye girmesiyle biz de bu yeniden satıcılarla karşılaşmıştık. Dijital sürüm için de buna benzer bir durumdan söz etmek mümkün. Hatta bu alıp daha pahalı bir fiyattan satan kullanıcılar nedeniyle Japonya’da konsolun uzun vadede sağlığı tehdit altındaydı. Aynı şeyi Türkiye için de söylemek mümkün. Stoklar tükendiğine göre, etrafta ederinin çok çok üstünde satılan PS5 dijital sürüm konsolları göreceğiz gibi görünüyor. Stokların ne hızla yenileneceği ise hali hazırda gizemini koruyan bir konu.

Pandemi sürecinin de etkisiyle altın çağını yaşayan oyun endüstrisi bu yıl oldukça rağbet görüyor. Microsoft ve Sony kullanıcılara ürün yetiştirmek konusunda gerçek anlamda sıkıntı yaşıyor. Daha önce yaptığımız “Microsoft Xbox Series X / S yetiştirmek için çok sıkı çalışıyor” haberinde konuyla ilgili ayrıntılara ulaşabilirsiniz. Peki sizler stokların tükenmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google