PlayStation 5 özel oyunu Returnal ertelendi

0 16

Sony’nin PlayStation 5 konsolunu tanıttığı “Oyunların Geleceği” etkinliğinde duyurulan oyunlardan birisi de Returnal olmuştu. Geliştirici Housemarque ve yayıncı Sony Interactive Entertainment, roguelike TPS shooter oyunu Returnal’ın çıkış tarihini 19 Mart’tan, 30 Nisan 2021’e erteledi. PlayStation’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Returnal’ın çıkış tarihi 30 Nisan 2021’e ertelendi. Sony Interactive Entertainment ve Housemarque, oyuncuların Housemarque’tan beklediği kalite seviyesine ulaşabilmesi adına oyunun cilalanmaya devam ettirilmesi için ek süre vermek amacıyla çıkış tarihini değiştirme kararı aldı. Nisan ayında görüşmek üzere!” ifadelerine yer verildi.

Üçüncü şahıs bakış açısına sahip roguelike shooter türünde karşımıza çıkan oyun, yabancı bir gezegende mahsur kalan ve sonsuz zaman döngüsüne yakalanan bir kadın karakterin hikayesini konu alıyor. 30 Nisan2da PlayStation 5 için özel olarak piyasaya çıkacak oyunun Standart sürümünü 619,00 TL, Digital Deluxe sürümünü ise 699,00 TL fiyat etiketleriyle PlayStation Store üzerinden ön sipariş verebilirsiniz.

Housemarque’nun yeni oyunu Returnal, 30 Nisan 2021 tarihinde piyasaya çıkacak

Bu şekil değiştiren dünyaya zorunlu iniş yapan Selene, kaçışı için antik bir medeniyetin kıraç topraklarını aramak zorundadır. Bir başına yalnızdır, kendisini canını dişine takarak hayatta kalmak için mücadele ederken bulur. Tekrar tekrar yenilir, öldüğü her sefer yolculuğuna yeniden başlamak zorunda kalır. Acımasız roguelike oynanışıyla her döngüde gezegen değişirken, kullandığınız eşyaların da değiştiğini göreceksiniz. Her döngü, sizi sınırlarınızı zorlamaya ve dövüşe her seferinde farklı bir stratejiyle yaklaşmaya iten yeni kombinasyonlar sunar.

Returnal, PlayStation 5’in ultra yüksek hızlı SSD’si ve DualSense kablosuz kontrolcüsü ile sürekli değişen bir uzaylı gezegeninde kaos döngüsünü kıracağımız bir shooter oyunu olarak karşımıza çıkıyor. PS5’in ultra yüksek hızlı SSD’si sayesinde oyuncular, portallarla dünyalar arasında sorunsuz bir şekilde seyahat edebilecek. Buna ek olarak DualSense, dokunsal geri bildirimi ve uyarlanabilir tetikleyicileri ile Selene’in anı parçalarını keşfederken ya da ilkel uzaylı silahlarını ateşlerken, oyun içindeki küçük ve büyük eylemleri hissedeceksiniz.

Son olarak kimler Returnal’ı merakla bekliyor? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google