Playstation 5 Dijital Sürüm Türkiye fiyatı belli oldu

0 30

Playstation Türkiye yaptığı resmi açıklama ile Playstation 5 Dijital Sürüm Türkiye fiyatını 5.999 TL olarak açıkladı. Normal PS5 versiyonu ile arasında blue-ray oynatıcı farkı olan bu sürüm tamamen dijital olarak oyunları indirebileceğimiz bir konsol olarak duyurulmuştu. Playstation 5 Dijital Sürümün bu ay içerisinde satışa çıkacağı da resmi olarak açıklandı. Playstation Türkiye tarafından yapılan resmi açıklama ve detaylar şu şekilde;

Playstation 5 Dijital Sürüm fiyatı 5.999 TL olacak

PlayStation 5 Dijital Sürümün Şubat 2021’de Türkiye’de satışa çıkacağını duyurmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. PlayStation 5 Dijital Sürüm, 5999 TL tavsiye edilen perakende satış fiyatıyla oyuncularla buluşuyor.

PlayStation 5 Dijital sürüm, PS5 konsolunun Ultra HD Blu-ray disk okuyucu içermeyen tamamen dijital versiyonudur. PS5 ve PS5 Dijital Sürüm olmak üzere her iki konsol da oyunculara tamamen aynı özellikleri ve aynı performansı sunuyor. İki PS5 modeli de ultra-yüksek hızlı SSD sayesinde yıldırım hızında yüklemelere; dokunsal geri bildirim desteğiyle derin kapsayıcılığa, uyarlanabilir tetiklere; 3D Ses teknolojisine; ve tamamen yeni nesil için tasarlanmış muhteşem PlayStation oyunlarına sahip.

PS5 Dijital sürüm dışında normal versiyonun fiyatlandırmasında da indirime gidildi. Bu konuda resmi bir bilgilendirme gelmese de büyük satış kanallarında konsolun fiyatı 7.499 TL olarak listelenmeye başladı. Sene başında vergi oranının eskiden olduğu gibi %20 oranına çekilmesi ile birlikte bir fiyat düşüşü de bekleniyordu.  

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google