PC Oyunları iPhone veya iPad’de Nasıl Oynanır?

0 52

PC oyunları iPhone veya iPad’de nasıl oynanır? iOS işletim sistemine sahip cihazlarda indirebileceğiniz faklı kategorilerde milyonlarca oyun bulunmakta. Ancak iPhone veya iPad’imize indirdiğimiz oyunlar PC oyunlarının görüntü kalitesini yakalayamıyor ve PC’deki gibi kaliteli bir oyun deneyimi sunamıyor. Peki, PC’de oynadığımız oyunları iPhone veya iPad’de oynamak mümkün mu? Bu sorunun cevabi artık evet ve tek ihtiyacınız olan Moonlight Game Streaming uygulaması.

PC Oyunları iPhone veya iPad’de Nasıl Oynanır? Detaylar

IOS işletim sistemine sahip telefon veya tabletinize ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz Moonlight Game Streaming uygulaması sayesinde bilgisayarınızdaki oyunları iPhone’unuza veya iPad’inize yansıtabilir ve oynayabilirsiniz. Bu uygulama internet aracılığı ile PC’nizdeki oyunları iPhone veya iPad’iniz ile eşleştirmenize yardımcı oluyor. Böylelikle dilediğiniz her an PC oyunlarını iPhone veya iPad’inizden oynayabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri nedir?

PC’nizdeki oyunları iPhone veya iPad’de oynayabilmeniz için öncelikle PC’nizde NVIDIA GeForce Experience yazılımının yüklü olması ve PC’nizde NVIDIA ekran kartına sahip olmanız gerekiyor. Yazılımı resmi internet adresinden indirebilirsiniz. Ayrıca PC’nizdeki yazılımın güncel olduğundan emin olmalısınız. Daha sonra PC’nizdeki oyunları NVIDIA GeForce Experience yazılımını kullanarak eşleştirme işlemi yapmalısınız.

Hangi oyunların yazılım tarafından desteklendiğine veya yazılımı indirebilmek için PC’nizin hangi sistem gereksinimlerine sahip olması gerektiğine NVIDIA GeForce Experience resmî sitesinden bakabilirsiniz. IOS cihazınızdan oyunu oynayabilmeniz için yazılımın PC’nizde açık olması ve eşleştirme yaptığınız her iki cihazınızda internete bağlı olması gerekmektedir.

Uygulamanın Kurulumu ve Kullanımı

Moonlight Game Streaming uygulamasını dilerseniz App Storedan ya da kendi internet sitesinden indirebilirsiniz. Uygulamanın son derece basit bir ara yüzü var bu yüzden kullanımı kolay. Öncelikle indirdiğiniz Moonlight Game Streaming uygulamasını açıp PC’niz ile IOS cihazınızı eşleştirmeniz gerekiyor. Eşleşme tamamlandıktan sonra uygulamadaki PC listesinden kendi PC’nizi seçmelisiniz.

Son olarak oynamak istediğiniz oyunu seçerek PC’nizdeki oyunu PC’nize bağımlı kalmadan dilediğiniz zaman ve dilediniz yerde iPhone veya iPad’inizden oynamanın tadını çıkarabilirsiniz. Eğer iPhone veya iPadinizin yazılımı eskiyse veya internet hızınız yavaşsa oyun oynarken kesinti yaşamamak için ve daha iyi verim alabilmek için uygulamanın ayarlar menüsünden çözünürlük değerlerinde veya bit hızında değişiklikler yapabilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google