Mount and Blade II: Bannerlord için dev güncelleme

0 14


Selam Kalradyalılar! Taleworlds yayınladığı bir geliştirici güncellemesi ile Mount and Blade II: Bannerlord için gelecek içerikleri tanıttı. Açıkçası bu yeni video ile oyuna birçok farklı özellik ve yeni bir çok oyunculu modu ekleniyor ve oldukça heyecan verici görünüyor. Çok oyunculu düello modundan tutun da yeni savaş sahnelerine kadar birçok gelişme yeni beta güncellemesi ile oyuna ekleniyor.

Mount and Blade II: Bannerlord için gelecek yeni güncelleme bomba gibi görünüyor

Yeni güncellemenin içeriklerini listelemek gerekirse, önemli ve büyük olanlar şöyle:

  • Çok oyunculu düello modu (1v1 PvP)
  • Savaş arazisi sistemi
  • Yeni kasaba ve kale sahneleri (Kuşatma ve savaşlar için)
  • Kuşattığınız kaleyi yağmalama özelliği
  • Yeni miğferler – Batanya için (Kelt kültüründen esinlenerek tasarlanmış)
  • Sandbox modu

Çok Oyunculu Düello Modu

Yayınlanan yeni geliştirici güncellemesi videosu ile gösterilen detaylardan ilki, çok oyunculu düello modu oldu. Gerçek zamanlı olarak başka bir oyuncu ile yeteneklerinizi kapıştırmak istiyorsanız işte doğru yerdesiniz. Test sürecinin son aşamalarında olan bu mod yeni büyük güncelleme ile birlikte oyuna eklenecek. Sunucuya katılırken karakterinizi seçip, ayarlamaları yapmakta özgür olacaksınız. Daha sonrasında oyun sizi tarafsız bir lobiye gönderecek ve buradan gözünüze kestirdiğiniz rakibe düello daveti yollayarak savaşa başlayacaksınız. Toplamda 3 raunt kazanan oyuncu, düelloyu kazanmış olacak.

Savaş Arazisi Sistemi

Daha önce kullanıcı sefer haritasında gezerken bir savaşa girdiğinde, savaş sahnesi bulundukları bölgeye göre üretiliyordu. Bu bazen tepelerin arasında sıkışıp kalmamıza ve atlı birimlerimizin verimlerinin düşmesine de neden oluyordu. Bunun gibi birçok soruna yol açabilen bu durum için yeni bir çözüm var. Artık savaşa girdiğiniz bölgenin arazi türüne bakan oyun, size o arazi türüne tanımlanmış bir havuzun içinden rastgele bir sahne verecek. Böylece her bölge kendi havuzuna bağlı olacak ve savaştığınız bölgelerde size havuzdan seçilmiş rastgele bir sahne getirilecek. Geliştirici notunda da belirtildiği üzere bu oyunculara çok daha stratejik bir yaklaşım ile savaşlara girme imkanı verecek.

Mount and Blade II: Bannerlord için yeni kasaba ve kale sahneleri

Kuşatma savaşları için Mount and Blade II: Bannerlord beta e.1.5.8 güncellemesi ile 6 yeni farklı sahne ekleniyor. Yeni İmparatorluk ve Vlandia haritaları 4 şehir ve 2 kaleden oluşacak. Eğer kendinize “burası benim evim” diyeceğiniz yeni bir şehir arıyorsanız, gözünüz yeni beta güncellemesinde olsun.

Yağmalama

Eğer kazandığınız kaleleri kontrol altına almak yerine yakıp yıkmayı tercih ediyorsanız buraya! Yeni güncelleme ile oyuna eklenecek yağmalama mekaniği, şehirden parayı vurduktan sonra etrafı yakıp yıkarak uzaklaşmanıza olanak sağlıyor. Bu, şehrin eski sahibine yağmalanmış, halkı mutsuz ve binaları hasar görmüş bir harabeden başka bir şey bırakmayacak.

Batanyalılar için yeni miğferler

Batanyalılar için Kelt kültüründen esinlenerek tasarlanmış farklı toplamda 9 miğfer oyuna ekleniyor. Mount and Blade II: Bannerlord ekibi serinin geleneğini sürdürerek zırhları ve silahları gerçekten esinlenerek tasarlamaya devam ediyor.

Sandbox oyun modu

Ana hikayenin sizi yönlendirmesi eğer sıkıcı geliyorsa ve Kalradya’da kaderinizi hiçbir baskı altında kalmadan kendiniz belirlemek istiyorsanız, yeni güncelleme tam size göre. Sandbox oyun moduyla birlikte sıfırdan karakterinizi yaratarak hiçbir göreve bağlı kalmadan yolunuzda ilerleyebileceksiniz.

DLSS desteği 1.5.7 güncellemesinde gelmişti ve RTX ekran kartı kullanan oyuncuların açmasını tavsiye ederim. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google