Microsoft, Elden Ring dedikodularını yalanladı

0 17

From Software’ın uzun süre önce duyurulan yeni oyunu Elden Ring için bekleyiş devam ediyor. Her oyun etkinliği öncesinde tıpkı Silent Hill haberlerinde olduğu gibi Elden Ring dedikodularıyla da karşılaşıyoruz. Son günlerde ise oyunun Mart ayında gözükeceğine dair bazı dedikodular ortaya çıkmış durumda. Bu durum bile Microsoft yetkililerini açıklama yapmaya mecbur bırakmış diyebiliriz.

Elden Ring tanıtımı Mart ayında mı yapılacak?

Aslında Microsoft’un açıklamasının ardından öncelikle çıkan dedikodulara bakalım. Çünkü açıklamalara baktığımızda oldukça önemli isimlerden de benzer ifadeler geldiğini duyuyoruz. Reddit platformunda ortaya çıkan haberlerde Elden Ring tanıtımının bu ay içerisinde yapılacağına dair bazı haberler yer alıyordu. Bu dedikoduların ardından Jason Schreier, kendi sosyal medya hesapları üzerinden bir açıklama yaptı ve bu dedikoduyu doğrular nitelikte ifadelerde bulundu. 

“Pek çok insanın yeni bir Elden Ring haberi için sabırsız (çaresiz) olduğunu biliyorum. Biraz gecikme yaşanması dışında bunun hakkında çok bir şey bilmiyorum. Ancak oyunun yakında gösterileceğine dair çok sağlam kanıtlar var.” diyen Schreier, kendisine gelen nasıl kanıtlar sorusuna ise şu şekilde cevap vermişti; “Bunu şu an için açıklayamam çünkü kimsenin başını belaya sokmak istemiyorum. Ama Elden Ring‘in yakında gösterileceğine dair sağlam ve somut kanıtlar gördüm. Ne zaman olacağı hakkında fikrim yok. Haftalar ya da aylar sürebilir.”

Tabi bu dedikoduların ardından gözler Mart ayında yapılacak sunumlara çevrilmiş. Microsoft daha önce bu ay içerisinde Xbox oyunları için bir etkinlik yapacağını duyurmuştu. Bu etkinlikte Elden Ring gösterileceğine dair dedikodular da çıkınca, etkinlik ile ilgili beklentiyi yükseltmek istemeyen Microsoft yetkilileri ise konu hakkında açıklama yapmış. Xbox Pazarlama sorumlusu olan Aaron Greenberg sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada böyle bir şeyin olmayacağını söylemiş.

Elden Ring’in Xbox etkinliğinde gösterileceğine dair çıkan haberleri alıntılayan Greenberg, sözlerine şu şekilde devam etmiş; “Sadece beklentileri belirlemek için söylemeliyim ki böyle bir şey olmayacak. Etkinlikte her zaman olduğu gibi üzerinde çalıştığımız projeler olacak ama bu tarz duyuruların veya ilk gösterimlerin yer almayacağını söyleyebilirim.”

Yani Elden Ring bu ay gösterilse bile Microsoft etkinliğinde yer almayacak diyebiliriz. Umarız sürpriz bir etkinlik daha duyurulur ve oyunu yakın bir süre içerisinde görme şansına erişiriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google