‘Little Nightmares ile işimiz bitti ama devamı gelebilir’

0 16

Little Nightmares oyunları son dönemde korku türünün en başarılı örnekleri haline geldi. Bazı aksaklıklara sahip olsalar da özellikle atmosfer anlamında oyuncuyu boğmayı başaran seri için yapım ekibinden yeni açıklamalar geldi. Konuyla ilgili IGN ekibine yapılan açıklamada Little Nightmare oyunları ile işlerinin bittiğini ve bu seriyi arkalarında bıraktıklarını açıklamışlar. Tabi yapım ekibi seriyi bırakmış olsa da haklarını elinde bulunduran Bandai Namco, farklı bir firma ile bu seriyi devam ettirme opsiyonuna da sahip.

Little Nightmares ekibi yeni bir oyun üzerinde çalışıyor

Little Nightmares oyunları Tarsier Studios imzası ile karşımıza çıktı. Firma her iki oyunda da Bandai Namco ile anlaşmıştı. 2019 yılında ise Embracer grubu tarafından satın alınan Tarsier Studios, anlaşılan Little Nightmares 2 sonrasında bu defteri kapatmış durumda. Konuyla ve gelecek planları ile ilgili açıklama yapan Tarsier Studios CEO’su Andreas Johnsson, şu ifadelere yer vermiş;

“Son altı yıldır Tarsier stüdyosundaki amacımız büyüleyici dünyalar oluşturabilmekti. Little Nightmares bu konudaki ilk girişimimizdi ve büyük bir başarı yakaladı.” diyen Johnsson, oyuna olan ilgiden ve hayranların bu oyunu sahiplenmesinden dolayı oldukça mutlu olduklarını da belirtmiş. Sanatsal çalışmalar, hayran teorileri, oyuna olan tepkilerin inanılmaz olduğunu söyleyen Johnsson, sözlerine şu şekilde devam etmiş; “Namco Bandai Entertainment Europe ekibi ile işbirliğimiz son derece tatmin edici oldu. yaratıcı vizyonumuzu dinlediler ve çılgın, tutkulu fikirlerimize tutunmamıza olanak sağladılar.”

“Bununla birlikte Little Nightmares dünyasını arkamızda bıraktığımızı söylemek acı tatlı bir iz bırakıyor. Little Nightmares stüdyomuz için her zaman değerli olacak. Embracer grubu tarafından 2019’da satın alınmamız sonrasında yeni bir şeye başlamak, yeni bir IP yapmak ve yeni dünyalara yelken açma zamanımız geldi. Şahsen stüdyomuzun yapacağı şeyi görmek ve hayranlarımızın karşısına çıkacağı günü beklemek için büyük bir heyecan duyuyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google