Grafik Tarafından Bilgisayarınızı En Çok Zorlayacak 15 Oyun

0 17

En yeni ve en yetkin bilgisayar bileşenleri ne zaman piyasaya sürülse, potansiyellerini tam olarak kullanan video oyunları da ardından piyasaya sürülüyor. Önde gelen donanım üreticilerinin neredeyse yıllık bazda en iyi fiyata en yüksek performanslı parçaları çıkarmak için rekabet ettiği bir ortamda, oyun endüstrisinin neden sürekli olarak teknolojik bir eğilim yaşadığı da apaçık ortada.

Bu oyunlar yalnızca bir oyun deneyimi olarak değil, aynı zamanda en gelişmiş yeni grafik teknolojilerinden yararlanmanın bir yolu olarak da söylenilebilir. Teknolojik anlamda bilgisayar donanımları geliştikçe şirketler güncel teknolojiyle yakından taki p ederek oyunlarını geliştiriyorlar. Yakından baktığımızda birçok oyunun minumum sistem gereksinimleri dahi oldukça yüksek donanım istemekte. Yüksek donanım ile oynayabileceğiniz 15 oyuna rehberimizden ulaşabilirsiniz.

Forza Horizon 4


Her bilgisayara sahip olan oyuncuların oynayamayacağı oyunlardan ilki Forza horizon 4 olarak karşımıza çıkmakta. 2018 yılında Playground Games tarafından geliştirilen ve Microsoft Studios tarafından yayınlanan bir yarış video oyunu Forza Horizon 4, Forza Horizon serisinin dördüncü oyunu olup 2 Ekim 2018 tarihinde PC ve Xbox One platformları için piyasaya sürüldü. The Game En İyi Spor/Yarış Oyunu Ödülü ve İngiliz Oyunu Dalında BAFTA Oyun Ödülü gibi ödülleri almayı başaran araba yarış oyunu birçok ödül etkinliklerinde de aday gösterildi. 

Toplamda 450’den fazla aracı bünyesinde barındıran Forza Horizon 4’te araçları dilediğiniz gibi kişiselleştirebilme imkanına da erişebiliyorsunuz. Birçok oyuncu Forza Horizon 4’ü yalnızca araba yarış oyunu olarak bilsede aslında oyun sadece bununla sınırlı değil. Yarıştan sıkıldıysanız İngiltere’nin keşfedilmeyi beklenen yollarında envanterinizde bulunan araçlardan dilediğinizi alıp istediğiniz gibi gezebilir ve aynı zamanda çeşitli gösterilere katılabilirsiniz.

Grand Theft Auto V


Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan açık uçlu aksiyon-macera tarzı video oyunu ve artık neredeyse her oyunseverin bir kez dahi olsa da oynadığı ve çok yakından tanıdığımız Grand Theft Auto V, 17 Eylül 2013 tarihinde piyasaya sürüldü ve aynı zamanda PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, Xbox X ve S Serisi, PlayStation 5, PC platformları için yayınlandı.

Bununla birlikte, önerilen ayarlara ulaşmak, bir Nvidia GTX 660 veya AMD HD 7870 kullanan çoğu oyuncu için çok zor olmamalıdır. Bu bütçe seçeneğidir, ancak mutlak maksimum deneyimi elde etmek isteyen oyuncular için bu seviyenin çok üzerine çıkmak Oyunun 60 FPS’de sorunsuz çalışmasını istiyorlarsa mutlak bir zorunluluktur.

Red Dead Redemption 2


2019 tarihinde yayınlanan ve her oyuncunun yüksek donanımlı bilgisayarlarda oynamak istediği Red Dead Redemption 2, Rockstar Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan, 2018 aksiyon-macera temalı video oyunudur. Red Dead serisinin üçüncü oyunu olan Red Dead Redemption 2’nin hikayesi 1899’da Batı, Ortabatı ve Güney ABD’nın kurgusal bir temsilinde geçmektedir.26 Ekim 2018 tarihinde PlayStation 4, Xbox One, Stadia ve PC platformları için piyasaya sürülen oyunu oynamak isteyen oyunseverler nispeten yüksek donanımlara sahip bilgisayarlara sahip olmaları gerekecektir.

Önerilen gereksinimler de gülünecek bir şey değildir. Nvidia kullanıcıları için, harika bir deneyim için bir GTX 1060 veya üstü kesinlikle çok önemlidir. AMD kullanıcılarının bu tür sonuçları almak için bir Rzen 5 1500X veya üstünü seçmeleri gerekecektir. GTA V gibi, Red Dead Redemption 2 de büyük bir RAM istifleyicisidir ve 12 GB’ın sorunsuz çalışması için gereklidir.

Crysis 3


GPU’ları bir erimiş plastik birikintisine eritmek için en iyi bilinen oyuna gelince, kesinlikle Crysis 3 ve öncülleri. Bu oyun, yoğun grafikleriyle o kadar ünlüdür ki, Skyrim gibi oyunların yanı sıra GPU performanslarını test ederken genellikle bir kriter olarak kullanılır.

Oyunu minimum gereksinimlerde çalıştırmak isteyenler herhangi bir sorun görmeyecekler, ancak bunun ötesinde herhangi bir şey çok sağlam bir GPU gerektirecektir. Nvidia GTX 560 veya AMD Radeon HD 5870’in altındaki ekran kartları oyunu oynamak için ideal donanımlar değillerdir.

The Witcher 3: Wild Hunt


Witcher 3, görsel ayarlarının ne kadar yüksek ayarlanabileceğini göz önünde bulundurarak, üst düzey oyun sistemleri için hala bir kriterdir. Bir Nvidia kullanıcısıysanız, oyundaki karakterleri daha da gerçekçi hale getirmek için HairWorks özelliğini açarak GPU’nuzu daha da zorlayabilirsiniz. Dahası, güzel dokularla kaplı ve HBAQ + ışık engellemesi ile aydınlatılan kesinlikle devasa açık dünya, oyunu çok zorlu hale getiriyor.

The Witcher 3’ü bir GTX 770 ve sağlam bir işlemci ile oynamaya çalışırsanız maksimum 30 FPS alabiliesiniz. Bununla birlikte, yeni RTX 2060 ve üstü gibi kartlar bile oyunu oynarken size yüksek bir FPS deneyimi yaşatmayabilir.

Final Fantasy XV


2018’de Nihayet Final Fantasy XV’i masaüstü monitörlerimizde de gördük ve şimdi de ufukta bir Final Fantasy 7 yeniden yapımı sözü var. GameWorks teknolojisi ile geliştirilen  Final Fantasy XV oyunu oynamak isteyen oyunseverler bir hayli yüksek donanıma sahip bilgisayar seçmeliler.

Assassin’s Creed: Odyssey


Yakın oyun tarihinin en güzel ve sürükleyici açık dünya deneyimlerinden biri olan Assassin’s Creed: Odyssey, tamamen grafik gücü üzerine kuruludur. Oyun, Antik Yunanistan’ın manzaralarını ve ayrıntılı yerlerini özgürce keşfetmenize izin verirken, grafik kartınız en zorlayan oyunlardan biri olacaktır.

Ancak, Odyssey’in gördüğümüz en muhteşem açık dünyalardan birine sahip olmasının en büyük nedenlerinden biri dinamik aydınlatma efektleridir. Tüm shebang’ı deneyimlemek için, en azından orta derecede güçlü, 4GB’lık bir grafik kartına (GTX 970 gibi), i7-3770 işlemci gibi donanıma sahip olup yaklaşık 50 GB’lık bir boş alanına da sahip olmanız gerekecektir

Shadow Of The Tomb Raider


Eidos-Montréal tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan bir 2018 aksiyon-macera video oyunu Shadow of the Tomb Raider, 12 Eylül 2018  tarihinde PlayStation 4, Xbox One ve PC platormları için geliştirilerek oyun dünyasına giriş yaptı. Tek oyunculu ve hikaye tabanlı bir oyun olan Shadow of the Tomb Raider, minumum istediği ekran kartı Nvidia GTX 660/GTX 1050 veya AMD Radeon HD 7770 olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu ekran kartlarından biri bilgisayarınızda varsa oyunu minumum grafik ayarlarında rahatça oynayabilirsiniz.

Project CARS 2


Piyasadaki en çarpıcı otomatik spor oyunlarından birini devre dışı bırakan Project Cars 2 , selefine göre muazzam bir şekilde gelişiyor. Grafikler tamamen foto-gerçekçidir ve bu oyunu yüklemek için bile en az 50 GB boş alana sahip olmanız gerekecektir. Ancak, bu oyunda işin aslan payını alan CPU’dur. Görüyorsunuz, bu NFS oyunları gibi bir atari yarışçısı değil; saf bir yarış simülasyon oyunudur. Bu nedenle, oyunu çalıştırmak için önerilen donanımlar  yüksek kaliteli bir GTX 1080 grafik kartı ile birlikte i7 6700K’dır. 

Kingdom Come: Deliverance


Warhorse Studio tarafından geliştirilip Deep Silver tarafından yayımlanan birinci şahıs bakış açılı Orta Çağ aksiyon-rol yapma oyunu Kingdom Come: Deliverance, 13 Şubat 2018 tarihinde  PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için yayınlanmıştır. Tek oyunculu olarak oynanılan Orta Cağ simülasyon oyunu 1403 yıllarında geçmektedir. Birçok ödül alan Kingdom Come: Deliverance, eleştirmenler tarafından da oldukça olumlu geri dönüşler almıştır. Bu oyun için sistem gereksinimleri biraz mantıklı. Bir GTX 1060 grafik kartına ve sağlam bir işlemciye ihtiyaç duyulduğu iddia edilmesine rağmen GTX 1080Ti kullanan oyuncular oyunun bazı noktalarında hala 60 FPS’in üstüne çıkamayabilirler. 

Far Cry 5


En svilen oyun serisinin beşinci devam oyunu Far Cry 5, Ubisoft Montreal ve Ubisoft Toronto tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayımlanmış bir birinci şahıs nişancı oyunudur. 27 Mart 2018 tarihinde PlayStation 4, Xbox One, Stadia ve PC platformları için geliştirildi. Bu oyunu 60 FPS’ye yakın bir değerde oynamak istiyorsanız en az bir i7-6700 ve 16 GB ram ile eşleştirilmiş GTX 1080 gibi bir üst düzey karta ihtiyacınız olacak. 

Hitman 2


Hitman 2, enson görsel teknoloji özellikleriyle dolu, şimdiye kadarkien güzel Hitman’dır, en dikkat çekici olanı ise sadık nesne yansımalarıdır. Tüm dokular, filtreleme, aydınlatma ve yapraklar da oyunu sisteminiz için olabildiğince vergilendirecek şekilde güncellendi. Bu oyunu en azından düzgün bir 4 GB grafik kartı olmadan 1080p’de çalıştırmayı düşünmeyin. 4K çözünürlükteki ayarları en üst düzeye çıkarmak hala mümkündür, ancak hızlı bir CPU ile eşleştirilmiş RTX 2080Ti gibi güçlü bir karta sahip olmanız gerekecektir. 

Deus Ex: Mankind Divided


Eidos Montreal tarafından geliştirilen, Square Enix tarafından ise yayımcılığı yapılan olan video oyunu Deus Ex: Mankind Divided, Oyun, önceki oyundan 2 yıl sonra, ana karakterimiz olan Adam Jensen’in vücudundaki yeniliklerle geri dönüşünü anlatmaktadır. 23 Ağustos 2016 tarihinde piyasaya sürülen Deus Ex: Mankind Divided; PlayStation 4, PC ve Xbox One platformları için geliştirildi.

Oyunu oynamak isteyen oyunseverlerin en az AMD Radeon HD 7870 (2GB) veya NVIDIA GeForce GTX 660 (2GB) gibi ekran kartlı birlgisayara sahip olmaları gerekecektir. İşlemci tarafından ise Intel Core i3-2100 veya AMD eşdeğerine sahip olununduğu taktirde oyunu oynayabilirler. Aynı zamanda depolama alanına bakacak olursak 8 GB ram ve 45 GB’lık bir depolama alanına sahip olmaları gerekmektedir. 

Metro Exodus


Metro Exodus, yeni Nvidia grafik kartı serisinin tüm potansiyelini kullanmak için efsanevi gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi desteğine sahiptir. Oyunu daha düşük ayarlarda çalıştırmayı planlayan oyuncular sorun yaşayabilir çünkü oyun, düşük dereceli sistemler için performansı artırmak için yalnızca birkaç olası ayar sunar.

Cyberpunk 2077


CD Projekt Red tarafından geliştirilen ve CD Projekt yayınlanan 2020 rol yapma türündeki video oyunu Cyberpunk 2077, 17 Eylül 2020 tarihinde PlayStation 4, Stadia, PlayStation 5, Xbox One, PC, Xbox X ve S Seri platformları için piyasaya sürüldü. Cyberpunk serisinden uyarlanan oyun, altı farklı bölgeye sahip distopik açık dünya olan Night City’de geçmektedir. 

Cyberpunk 2077 son zamanların en güçlü donanım isteyen bilgisayarlarda oynanabilecek bir oyundur. Güçlü bir donanıma sahip olmayan bilgisayar kullanıcıları bu oyunu oynamak için farklı yollara başvurabilir. Bu yollardan biride Geforce Now’dır. GeForce Now Nvidia tarafından sunulan üç bulut oyun servisinin kullandığı bir markadır. Uzaktaki güçlü donanıma sahip bir bilgisayarın hızlı internet bağlantısıyla yönlendirilmesi ve bilgisayardan gelen görüntünün oyuncuya aktarılması prensibiyle çalışan bir oyun bulut sistemidir. 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google