God of War Ragnarök için farklı stüdyolardan övgüler yağdı

0 8


Santa Monica Studio’nun devam oyunu God of War Ragnarök, geçtiğimiz Eylül ayında 2021’de PS5’te yayınlanmak üzere küçük bir teaser ile duyurulmuştu. Ancak o zamandan beri projeye dair ne bir detay ne de herhangi bir şey duyuruldu. Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios patronu Hermen Hulst, çeşitli sektör figürlerinin en çok hangi PlayStation oyunları için heyecanlandıklarını açıkladığı bir PlayStation Blog gönderisi paylaştı.

God of War Ragnarök için “İnsanların görmesi için sabırsızlanıyoruz” açıklaması geldi

Horizon Zero Dawn stüdyosu Guerilla Games’in eski genel müdürü olan Hulst, “2018’de God of War oynamak benim için harika bir deneyimdi” dedi. Devamında “Bu seri her zaman inanılmaz bir aksiyon ve dövüşe sahipti ancak Santa Monica’nun bir baba olarak Kratos’un hikayesine getirdiği duygusal derinlik unutulmazdı” dedi. Buna ek olarak oyunun kendisini bu kadar etkilemesinin bir sebebinin de Atreus’tan biraz daha büyük bir oğlu olduğuna değindi.

Hulst “Bu nedenle, geçen Eylül ayında PlayStation Showcase‘de duyurduğumuz o küçük anı görmek ve tepkiyi duymak heyecan vericiydi. İnsanların Santa Monica’nın yaptıklarını görmesi için sabırsızlanıyorum” ifadeleriyle heyecanını dile getirdi. Görünen o ki içeride God of War Ragnarök ile ilgili bizden daha fazla şey görmüş, daha fazla bilgiye sahip insanlar var ve hepsi oldukça heyecanlı.

Serinin son oyunu kritik ve ticari bir başarıydı, birçok farklı yerde yılın oyunu ödülü kazandı ve toplamda 10 milyondan fazla kopya sattı. Insomniac Games ve Spider-Man: Miles Morales kreatif direktörü Brian Horton da en çok beklenen oyun olarak God of War Ragnarök’ü seçti. Horton, “God of War gibi sevilen bir seriyi yeni baştan yapmak kolay bir iş değil ve 2018 oyunu beklentileri aşarak baba ve oğul hakkında kişisel bir hikaye, çarpıcı bir dünya ve inanılmaz mekanikler sundu” dedi. Devamında “Karakterlerin nasıl büyüdüğünü ve PS5’in gücüyle ilk oyunun harika temelinin üzerine nasıl inşa ettiklerini görmek için sabırsızlanıyorum” ifadelerine yer verdi.

PlayStation CEO’su Jim Ryan, yeni God of War oyununun yalnızca PS5 için mi yoksa PlayStation 4 konsoluna da çıkıp çıkmayacağı ile ilgili sorulara yanıt vermeyi reddetti. Konu ile ilgili henüz net bir şey yok fakat öyle görünüyor ki PS5 özel oyunu olarak konsolun albenisini artırması hedefleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google