God of War için PS5 güncellemesi yayınlandı

0 29

God of War PS5 güncellemesi sonunda yayınlandı. 2018’de yılın oyunu dahil birçok ödülü kucaklamayı başaran God of War, geçtiğimiz neslin de en başarılı oyunlarından biri olmayı başarmıştı. Playstation 5 konsolunun çıkması ile birlikte geriye uyumluluk özelliği sayesinde yeni konsollarımızda da oynadığımız oyun için nihayet konsol yaması geldi. Peki bu güncelleme ile birlikte oyunda ne gibi değişiklikler yapılmış?

God of War PS5 güncellemesi nihayet yayınlandı

Bu duyuru oyunun yapım ekibi olan Sony Santa Monica stüdyosunun resmi sitesi üzerinden yapıldı. Yapılan açıklamada bu yeni güncelleme ile birlikte oyunun mevcut grafik ayarlarında konsola (PS5) özel değişiklikler yapıldığı ve çözünürlük konusunda da yeniliklere gidildiği belirtildi. Ayrıca bu yamanın tabi ki ücretsiz olduğunun altı da çizilmiş.

Oyunun Playstation 4 Pro sürümünde performans ve çözünürlük olmak üzere iki farklı grafik modu arasında seçim yapabiliyorduk. Yayınlanan PS5 güncellemesi ise bu seçenekleri kaldırıyor ve oyunu PS5 üzerinde 4K çözünürlükte (2160P) 60 FPS olarak oynamamızı sağlıyor. Tabi çözünürlüğün checkerboard yöntemi ile 4K çözünürlüğe çekildiği de belirtilmiş. Yani yarı piksel oranında ufak kayıplar ile mevcut çözünürlüğün 4K’ya çekildiğini söyleyebiliriz.

Yapılan açıklamada ayrıca God of War oyununu PS5 üzerinden geriye uyumluluk sistemi ile oynayan oyuncuları görmekten oldukça mutlu oldukları belirtilmiş. Bu güncelleme ile birlikte oyunu ilk kez PS Plus Collection üzerinden deneyen oyuncuların da çok daha iyi bir performans ile oynayacağını söyleyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google