FPS Oyunlarında Nasıl Aim Geliştirirsiniz?

0 35

Eğer FPS becerilerinizi geliştirme konusunda ciddiyseniz hedef eğitiminize odaklanmak için gereken zamanı ayırmanız oldukça önemlidir. Rekabetçi maçlar oynayarak öğrenebileceğiniz birçok detay var, bu nedenle sürekli olarak kafadan vuruş yapmak ve liderlik tablosunun tepesinde yer almak istiyorsanız, pratik yapmanız gerekiyor.

Ne kadar çok oyun oynarsanız, o kadar iyi olacağınız kısmen doğru olsa da, bu sizi yalnızca bir yere kadar götürür. Eski profesyonel Overwatch oyuncusu Remy ‘Adetonian’ Cabresin’in taktikleriyle birlikte size yardımcı olmak için bu kılavuzu hazırlıyoruz. İhtiyacınız olan teçhizat, ayarlatınızı nasıl yapacağınız ve güvenebileceğiniz yararlı alıştırma araçları dahil olmak üzere AIM eğitiminin ayrıntılarına girme vakti geldi.

Ekipmanınızı doğru şekilde alın

İlk önce, ekipmanınızın sizi engellemeyeceğinden emin olmak istersiniz. Hedefleme doğruluğu söz konusunu olduğunda, en öneli iki donanım fareniz ve mousepadinizdir. Neyse ki, fare sensör teknolojisi son yıllarda çok hızlı bir şekilde gelişti.

En iyi oyuncu mouse’ını almak istiyorsanız, DPI yeteneklerini, ağırlığını ve düğme düzenine dikkat etmeniz gerekiyor. Profesyonel oyuncular genellikle daha basit, daha hafif fareler önerir. Nişancılar için, temel yetenekler için genellikle bir veya iki başparmak düğmesine ihtiyacınız vardır. Ayrıca, kafadan atışlar da yapmak istiyorsanız en düşük yanıt süresine sahip mouse’lere göz gezdirmeniz gerekiyor.

Listede bir sonraki adımda rahat bir mousepad yer alıyor ve ihtiyaçlarınıza bağlı olarak en iyi mousepad’i almanız gerekiyor. Masanıza sığabilecek en büyük mousepad’i almanızı öneririr. Bu, çoğunlukla imleci hareket ettirmek için çok daha büyük el hareketleri gerektiren çok düşük DPI ayarları kullanan oyuncular için önemli bir detaydır.


Fiziksel konum

Donanımınız iyi bir yere geldiğinde, vücudunuzun da iyi bir konumda olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bazı insanlar, farenizi tutma şeklinizin performansınızı etkileyebileceğini söyleyebilir (pençe, avuç içi ve parmak ucu tutuşu en çok tartışılan üç şeydir), ancak en iyisi sizin en rahat ettiğiniz konumdur.

Yorgun olduğunuz zamanlarda eğer kambur bir oturma şekliyle oyunlarınızı oynarsanız, bu durum oyundan alacağınız verimi etkileyecektir. Ayrıca bilekleriniz için bolca yer olduğundan emin olmalısınız.

Hassasiyet

FPS hedefleme söz konusu olduğunda, fare hassasiyeti en önemli ayardır. Ancak, size otomatik olarak daha iyi atış yaptıracak sihirli ayarlar yoktur. Her şey, tamamen sizin ayarlarınıza ve yeteneğinize bağlıdır.

Küçük fiziksel hareketler daha belirgin imleç hareketlerine dönüşebileceğinden, bazı fareler en yüksek DPI ayarlarında daha kötü performans gösterir. Farklı oyunlarda kullandığınız hassasiyet ayarlarını da mouse’inizin sürücü yazılımı ile birlikte kolayca ayarlayabilirsiniz.

Genel olarak, Windows’ta rahat edeceğiniz bir temel DPI seçmek ve ardından bu ayarları CS:GO gibi bir oyunda test etmek iyi olabilir. Bir oyunda DPI’nız ve oyun içi hassasiyetiniz için bir fikir edindikten sonra, diğer oyunlarda aynı ‘hissi’ elde etmek için ayarlarınızı değiştirmeyi kolaylaştıran eDPI’nizi hesaplayabilirsiniz. Ayrıca, hassas nişan alma hareketlerini çok daha zor bir hale getireceğinden, fare ivmesinin kapalı olduğundan emin olun. Düşük hassasiyet ayarı, hassas hareketler gerçekleştirmek için size daha fazla kontrol sağlar, ancak aynı zamanda bileğinizden ziyade dirseğinizi hareket ettirerek farenizi kontrol etmenizi gerektirir.

Hassasiyet ayarlamalarınızda çok agresif olmaktan kaçının çünkü bu, nişan antrenmanınızı olumsuz etkileyecektir. Profesyonel oyuncular kötü oyunlar geçirdikten sonra hemen ayarlarınızı değiştirmemenizi öneriyor. Bunun yerine, yalnızca tutarlı bir zayıf performansa sahipseniz hassasiyetinzi değiştirebilirsiniz.

Teknikler ve oyun anlayışı

 İki ana nişan alma türü vardır: izleme ve hızlı atışlar. İzleme, artı işaretinizi hedefinizde her zaman sabit tutmak ve hareket ettikçe onları takip etmek anlamına gelir.

Flickshots, nişancılar veya Overwatch’ın McCree gibi tek atışlı silahlar için kullanılan nişangahlarınızı hedefinize vurup ardından nötr bir konuma geri dönmeyi içerir. Düşman hareketlerini tahmin etmek çok önemlidir ve daha düzenli oynamaya devam ettikçe bunu geliştireceksiniz. Her dövüşe tepki göstererek başlarsanız, hedefinizi kaçırmanız daha olasıdır.

Pratik

Flickshots, büyük ölçüde kas hafızasına dayanır, ancak haritada gezinirken veya arkanızda bir düşman varken, dikkatli olun. 

Etrafta dolaşırken imlecinizi kolayca hareketsiz tutabildiğiniz zaman, hareketli bir hedefe karşı pratik yapmaya başlamanın zamanı gelmiştir. Hareket halindeyken hedeflerinizi vurabilmeniz gerekir, bu yüzden artı işaretlerinizi bir rakibe sabit şekilde kilitli tutarken saldırmaya devam edin. Nişangahınıza girmelerini beklemeyin. Hareketleriniz düzensiz ve öngörülemez olmalı ve rakipleriniz de çoğu zaman öyle olacaktır.

Overwatch özel oyunları, flickshot eğitimi için de harikadır. Diğer takımda altı Ana botla bir oyun kurun ve ayarları yalnızca kafadan vuruşlar olarak değiştirin. Kahraman Ana kafasından vuramaz, bu yüzden haritanın etrafında dolaşır ve ölüm riskini almadan nişan almanıza izin verir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google