DOOM Eternal, toplamda 450 milyon dolar kazandırmış

0 18

Geçtiğimiz yılın Mart ayında Bethesda, DOOM Eternal için selefi DOOM’un (2016) lansman gelirlerini ikiye katladığını duyurmuştu. Seride yeni bir rekora imza atan oyun çok hızlı bir şekilde başarılı satışlara ulaştı ve çok sevildi. Şimdi ise eski bir id Software çalışanı tarafından bildirilene göre kayıtlara dolar olarak oyunun değerini ekleyebiliyoruz.

DOOM Eternal geliri 450 milyon doları aşmış durumda

Eski id Software gelir tasarımcısı ve ürün yönetimi lideri David Saunders’a göre, DOOM Eternal oyunu ilk dokuz ayda toplamda 450 milyon doların üzerinde gelir elde etmiş. Saunders şimdilerde Gearbox ile çalışıyor. Bu bilgi geliştiricinin LinkedIn profili üzerinden paylaşıldı ancak şu anda profil erişilebilir değil. Bu anlamda Bethesda tarafından yapılmış resmi bir duyuru olarak yaklaşmamak gerekiyor. Yine de elimizde bir ekran görüntüsü var.

Burada dikkat çeken konu ise DOOM Eternal’in diğer oyunlar gibi ganimet kutuları, kart paketleri ya da diğer türlü oyun içi satın alımlar içermemesi. Yalnızca tek oyunculu bomba gibi bir oyun çıkarmak ve onu doğru şekilde desteklemek işte böyle harika sonuçlar doğurabiliyor. Bu da video oyunları endüstrisinin bir başka noktasına dikkat çekiyor, bugünlerde geliştiricilerin unutmakta olduğu bir başka noktasına…

İncelememizde “Sinir ve strese birebir gelen oynanışı ile Doom Eternal, 2016 yılında çıkan oyunun izinden gidiyor ve oyun severlere katıksız bir aksiyon sunmayı başarıyor” ifadeleriyle tanımladığımız oyun gerçekten oyuncular tarafından da hayli sevildi. Geçen yılın en iyi oyunlarını seçtiğimiz “2020 yılının en iyi oyunları” içeriğimizde de oyuncular tarafından yılın en iyi FPS oyunu seçilmişti. Haliyle bu kadar sevilen bir oyunun müthiş gelirlere ulaşması için ganimet kutularına ihtiyaç duymamasını anlıyoruz.

Aynı zamanda geçtiğimiz yılın sonunda Nintendo Switch sürümü de çıkmıştı. Oyun için gelen genişleme paketi “The Ancient Gods” ile bu başarılı tek oyunculu deneyim geliştirilmiş, daha öncesinde de oyun Xbox Game Pass sistemine eklenmişti. Bethesda’nın Microsoft tarafından satın alınması görünen o ki DOOM serisinin satışlarına da olumlu şekilde yansımış. Peki sizler oyun hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google