DayZ‵ye 1.11 Güncellemesi Geldi

0 20

DayZ, 2021 yılının ilk güncellemesini 1.11 versiyonu ile almış oluyor. Daha önce Bohemia Interactive’in güncelleme geliştirilmesi sırasında ocak ayında duyurduğu gibi, sunuculara ve karakter gelişimlerine de wipe (sıfırlama) atılmış oldu. Tabii ki resmi sunucular dışında topluluk sunucuları ile devam ederseniz, karakter ve oyun gelişimleriniz sizinle birlikte gelebilir.

Güncelleme, DayZ’nin en büyük sorunlarından biri olan hata düzeltmelerine, optimizasyona ve stabilizeye odaklanıyor. Oyunun düzenlemiş olduğu son yapı yarışmasını kazananlar için de bayraklar olacak. Chernarus ve Livonia’daki helikopter alanlarında SVAL tüfeği de doğuyor, M3S için kamyon parçaları eklendi ve daha birçok değişiklik oldu.

 

 

Daha önce de dediğimiz gibi, DayZ’nin en büyük problemlerden biri olan hata düzeltmeleri kısmına gelecek olursak bir hayli gelişme var desek yalan olmaz. Enfeksiyonlular, artık oyuncu onunla yakın dövüş içerisinde iken karakterinin içine girmiyor. Arabadan çıkınca, arabanın tavanına doğru ışınlama olayı da sona ermiş durumda. Güncelleme sayfasında, “Bu sorun giderildi ve artık aracınızdan indikten sonra tam olarak istediğiniz gibi yere basacak.” şeklinde yazı yazılmış.

Oyundaki kamp ateşlerine de bir el atılmış oldu. Artık oluşan buglardan dolayı oluşan, sebepsiz yere can götürme gibi şeylerle karşı karşıya kalınmayacak ve maksimum ısı seviyesini elde etmek için kamp ateşine yaklaşılmak zorunda olunmayacak.

Buraya tıklayarak, DayZ’nin resmi güncelleme sayfasına girebilirsiniz. Hem yüzeysel, hem de ayrıntılı olarak oyunda ne gibi şeylerin değişiklik göstereceğinin açıklaması bulunmakta. Özellikle, “oyuncu artık bacağı kırıldığında, gerçekleştirmemesi gerektiği eylemleri gerçekleştiremeyecek”, “oyuncu artık kırık bacaklarla dans edemez”, “ölü bedenler artık havada sıkışmaz”, “enfeksiyonlular ölmüşken bile ölü bedenleri kendi etrafında dönüyordu”, “su altına bazı zamanlarda kamp ateşi yerleştirmek mümkündü, artık değil” gibi birçok komik ve bir o kadar da sinir bozucu hata düzenlenmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google