Cyberpunk 2077’de oyunu tamamen bozan hata düzeltildi

0 33

Cyberpunk 2077… Biliyorsunuz CD Projekt RED geçtiğimiz günlerde oyun için sözünü verdikleri ilk büyük yamayı yayınladı. Patch 1.1 yaması ve Şubat ayında yayınlayacakları bir diğer yama ile oyundaki sorunların büyük çoğunluğunu çözmeyi hedefliyorlardı. Ancak ilk büyük güncelleme yayınlanır yayınlanmaz oyunda başka bir sorun boy gösterdi ve bu yine tepkileri şirketin üzerine çekti. Oyunda birkaç görevde “Sen şuraya git, birkaç gün sonra ben seni ararım” tarzında bekleyiş süreçleri oluyor ve bu yeni yamadan sonra bunlardan birisi bozuldu. Wakako’nun ofisinden çıktıktan sonra sizi aramasını ve görevi ilerletmesini beklediğiniz Takemura, görüntülü görüşmeniz sırasında tek kelime etmeden öylece yüzünüze bakıyordu.

Cyberpunk 2077’de mucize olay! Takemura artık konuşabiliyor…

Oyundaki ilerleyişi tamamen durduran Takemura’nın suskunluk yemini oyuncular tarafından internette tepkiyle karşılandı ve her şeyi düzeltmeye çalışan CDPR, uğraşacak bir sorun daha buldu. Neyse ki yayınlanan Hotfix 1.11 yaması ile oyundaki bu hata giderildi ve şimdi oyuncular Cyberpunk 2077 Patch 1.1’in hissedilmeyen iyileştirmeleriyle hikayede ilerlemeye devam edebilir. CEO Iwinski’nin videoda gösterdiği ve sözünü ettiği yol haritası sanırım birkaç kez daha değişmeye mahkum. Oyuncular gözlerini Şubat ayı içerisinde yayınlanacak ikinci büyük yamaya dikmiş durumda. O güncellemeden önce oyununuzun önceki sürümünü yedeklemeyi unutmayın, belli olmaz, bu sefer kayıt dosyalarını bozan bir hata baş gösterir ve ilerlemenizi kaybedebilirsiniz. 

Yol haritasına göre CDPR Ocak ve Şubat ayları içerisinde birer büyük güncelleme yayınlayacak, ardından ücretsiz DLC içeriklerini yayınlamaya başlayacak ve bu yılın sonlarına doğru oyunun PS5 ve Xbox Series X sürümünü piyasaya sürecekti. Tabi öyle görünüyor ki şimdilik bunlar için biraz beklemeleri gerekecek, çünkü oyun, kendisine katlanılmasını zorlaştıran ve adeta sevgi öldüren hatalara sahip. Biliyorsunuz, “Cyberpunk 2077: En başarılı fiyasko” yazısında oyuna karşı hissettiğim bütün kırgınlığı ve hayal kırıklığını dile getirmiştim. Eğer hala okumadıysanız buraya tıklayarak ilgili yazıya gidebilirsiniz.

Cyberpunk 2077 Hotfix 1.11 yaması, aynı zamanda yine güncellemeden sonra çıkan başka bir hatayı da düzeltiyor. Bu ilk hata kadar akışı etkilemese de, sorun çıkarttığı yerler oluyordu. Rastgele eşya seçimleri de artık oyunun önceki sürümündeki haline getirildi. Sizler de yamayla ilgili görüşlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google