Bu Skyrim modu ile karakter animasyonlarınız değişecek

0 16


The Elder Scrolls V: Skyrim… Çıktığından bu yana üzerinde binlerce, hatta yüzbinlerce mod yağan o güzide yapım. Gerek geçmiş oyunların remastered sürümlerini mod olarak bünyesine alan, gerekse çağa ayak uydurması için birilerinin sürekli elinden tuttuğu ve bir şekilde popülerliğini korumayı başaran oyun. Şimdi bahsedeceğimiz Skyrim modu da oyunu yine günümüz oyunlarına kafa tutacak hale getirmeye çalışan modlardan biri. Baştan belirtelim, mod Skyrim Special Edition ile uyumlu.

Skyrim Special Edition modu çatışmadayken ya da çatışma dışındayken karakter animasyonlarını değiştiriyor

Smooth Combat – Non Combat Animation System” adındaki modu NexusMods üzerinden edinebilirsiniz. Skyrim’de kılıcınızı ya da herhangi bir silahınızı kuşanıp çektiğiniz her an, karakter şehrin ortasında olsa bile savaş animasyonuna giriyor ve her an birini kesecekmiş gibi hareket etmeye başlıyor. Eğer bu sizi rahatsız ettiyse şimdi bahsedeceğimiz mod sayesinde bu olaya biraz daha gerçekçilik katabileceksiniz. Skyrim Special Edition için geliştirilen bu mod sayesinde kılıcınızı ya da herhangi bir silahı kuşandığınız vakit, eğer düşman yakında değilse ve savaş başlamamışsa hareketleriniz oldukça sakin, normal olacak. Eğer kılıcınızı çekmişseniz ve yakında bir düşman varsa, işte o zaman savaş animasyonları devreye girecek. Küçük ve gereksiz bir detay gibi görünse de günümüzde oyun geliştiren şirketlerin bu tarz detaylara çok dikkat ettiğini belirtelim.

Yukarıdaki videoda da görebileceğiniz gibi Skyrim’in vanilla versiyonunda olmayan bir özelliği oyuna eklemiş oluyorsunuz. Karakteriniz eğer gerçekten savaştaysa, öyleymiş gibi davranıyor. Aslında bu eski RPG oyunlarının tamamında hala bulunan bir sorun, şimdilerde sorun diyebilsek de zamanı itibariyle bunlar muhteşem şeylerdi orası kesin.

“Smooth Combat – Non Combat Animation System” modunu indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca eğer nasıl yükleyeceğinizi bilmiyorsanız, yükleme rehberini okumayı unutmayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google