Açık dünya survival türündeki The Day Before şahane bir video ile duyuruldu

0 32


The Day Before yaklaşık beş dakika süren ve her anı ayrı bir detaya sahip olan dikkat çekici bir video eşliğinde duyuruldu. Açık dünya bir oynanışı benimseyecek olan oyunun genel özellikleri de bir başka dikkat çekici yönü olarak karşımıza çıkıyor. MMO ve hayatta kalma türünde olacağı belirtilen oyunda hem büyük bir salgınla hem de diğer oyuncular ile mücadele etmemiz gerekecek.

The Day Before şahane bir video eşliğinde duyuruldu

Öncelikle hepinizin de aklına gelebileceği gibi oyunda Division etkilerini aldığımızı söylememiz gerekiyor. Hatta anlatılan özellikler ile Division’ın aslında olması gereken ilk haline benzediğini de söyleyebiliriz. Division ilk duyurulduğunda MMO özellikleri çok daha ön planda olan bir oyundu. Hatta oyuncuların bir şişe su için bile büyük bir mücadele içerisine girmeleri gerektiği belirtiliyordu. Fakat sonrasında başarılı olsa da Division’ın ilk duyurulduğu halinden uzak bir yapıda olduğunu da itiraf etmemiz gerekiyor.

The Day Before ise MMO türünü hayatta kalma dinamiği ile birleştirmiş. Diğer oyuncular ile mücadelenin yanı sıra büyük bir salgın sonucu ortaya çıkan zombilerle de mücadele etmemiz gerekecek. Üstelik ateş ettiğinizde ya da yüksek bir ses çıkardığınızda size doğru gelen zombiler dışında kalabalık zombi gruplarıyla da oyunda karşılaşabileceğiz. Nitekim aşağıdan izleyebileceğiniz duyuru videosunda da oyuncunun başka bir oyuncu grubu ile çatıştığını görüyor ve silah seslerinden dolayı ortama zombilerin koşturduğuna tanıklık ediyoruz. Kaçarken bir binaya giren oyuncu burada ise çok daha kalabalık bir zombi grubu ile karşı karşıya geliyor.

The Day Before görsel açıdan da oldukça iddialı duruyor diyebiliriz. Hem genel dinamikleri hem de atmosferi ile oyunda RTX gibi etkenler de olacak gibi duruyor. Özellikle yerdeki yansımaları oldukça beğendiğimizi ifade etmem gerekiyor. Araç sürüş dinamiklerinin de yer aldığı oyunun açıklanan bazı özellikleri de şu şekilde;

– Hayatta kalın: Terk edilmiş araçları, evleri ve gökdelenleri araştırarak yeni eşyalar bulun.

– Kimsenin girmeye cesaret edemediği bölgelere girin: Zombileri ve diğer oyuncuları gerçekçi silahlar ile geçerek yeni dünyanın efsanelerinden biri olun

– Salgın sonrası dünyayı keşfedin: Şaşırtıcı derecede güzel gözüken ama bir o kadar da tehlikeli olan bu dünyayı keşfedin.

– Bir kurtulan kolonisi bulun: Çok geç olmadaneski bir topluluğun yenilenme sürecine katılın. Hayatta kalan bu kolonilerde aldığınız silah ve eşyaları satabilir ve diğer oyuncular ile güvenli bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

The Day Before gördüğünüz gibi iddialı açıklamalara ve bir o kadar da iddialı bir oynanış videosuna sahip. Bu söylenenlerin ne kadarını yapabilirler emin değiliz ama oyunun en azından değişim geçirmeden karşımıza çıkmasını ümit ediyoruz. Yapımcılığını daha önce Radiant One, Dead Zone Escape ve The Wild Eight gibi oyunlara imza atan Rusya merkezli Fntastic Studios firmasının yaptığı oyunun çıkış tarihi ise henüz belli değil.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google