2021 Yılında Gelecek Olan En İyi 10 Aksiyon Oyunu

0 18

Hehangi bir oyun türü söz konusu olduğunda “aksiyon” en önde gelmektedir. En azından, birçok video oyunu birinci şahıs nişancı oyunlarından gerçek zamanlı RPG’lere kadar bir şekilde veya biçimde aksiyon türünün altında piyasaya sürülmektedir. Bu yüzden bu listeyi hazırlamak biraz zor oldu; sayfanın alt kısmında birçok oyuncu tarafından sevilen oyunlar bulunmaktadır. İşte 2021 yılında gelecek olan en iyi 10 aksiyon oyunu.

2021 yılında gelecek olan en iyi 10 aksiyon oyunu


Nier Replicant ver. 1.22474487139

Geçen yıl, Nier: Automata, tüm zamanların en sevilen video oyunlarının arasına katılmayı başardı. Replicant, on yıldan uzun bir süre önce yalnızca Japonya’da piyasaya sürülen ilk Nier’in uzun zamandır beklenen remaster ve yeniden yapımıdır. Ana hikaye, otonom makineler ve doğaüstü varlıklarla dolu bir dünyada genç bir çocugun kaçırılan kız kardeşini bulma yolculuğunu anlatıyor. Nier serisini bu kadar farklı kılan, müdahaleci oyun tasarımıdır (örneğin, Automata’nın gerçek sonu gerçek bir felakettir!). Varoluşsal dehşet titreşimlerinin üzerine gelişigüzel serpilmiş çeşitli oyun mekaniğinin benzersiz bir birleşimini arıyorsanız, Replicant size sunacak gibi görünüyor. 


Sons of the Forest

Sons of the Forest, yeni, korkunç mutant varyantlarının yanı sıra etkileşimli bir NPC sunarak selefinin sağlam oyununu desteklemeye çalışıyor. Tabii ki yamyamlar da orada olacak, ancak römork görüntülerine dayanarak kabile savaşı, devam filminin gizemli hikayesinde büyük bir rol oynayacak. 


Ghostwire Tokyo

Fragmanlarda gösterilen kısa, montaj benzeri dövüş parçaları ve hikaye ritimleri hakkında hala birçok sorum ve çekincem var, ancak sanat tasarımı özellikle benzersiz ve çağdaş ve geleneksel doğaüstü ilmin ilginç bir karışımını sergiliyor. İlk olarak 2019’da düzenlenen E3 fuarında tanıtılan oyun, ilk günden itibaren oyuncuların dikkatini üzerine çekmeyi başardı.


Back 4 Blood

Geliştiriciliğini Turtler Rock Studios’ın ve yayıncılığını Warner Bros.’ın yaptığı Back 4 Blood, 22 Haziran 2021 yılında PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X / S platformları için piyasaya sürülecek. Oyun, Left 4 Dead’in en büyük hayranlarını bile tatmin edebilecek harika tasarımlara ve ana hikaye’ye sahiptir.

 

Halo Infinite

Birçok Xbox sahibinin oldukça sevdiği Halo’nun yeni oyunu Halo Infinite birçok oyuncu tarafından merakla bekleniyor. Halo 4, hikayesi klasik serideki en tutarlı hikaye olduğu için en sevilenlerden biridir. 343 Industries tarafından geliştirilen oyunun net olarak çıkış tarihi açıklanmasa da bu yıl içerisinde çıkacağını biliyoruz.


Horizon Forbidden West

İlk oyunun ilkel bir dünya’da dolaşan robot dinozorların tuhaf kombinasyonu bizleri şaşırtırken, devam oyununu herkes merakla beklemeye başlamıştı. Geliştiriciliğini Guerrilla Games’in yaptığı Horizon Forbidden West’in 2021 yılında PlayStation 4 ve PlayStation 5 için piyasaya sürüleceği biliniyor.


Crimson Desert 

Crimson Desert’ın tek oyunculu dünyasının, önceki oyunun oynanış döngüsüne eklenen tüm hayal kırıklıklarını önleyebileceğini ve geliştiricilere hikayeyi açıklama şansı verebileceğini düşünüyoruz. Kesinlikle paketten çıkarılacak çok şey var ve Black Desert gibi bir MMO deneyimi doğru yaklaşım olmayabilir. 2021 kışında PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X / S ve Xbox One için geliştirici ve yayıncı Pearl Abyss tarafından piyasaya sürülecek.
 

Kena: Bridge of Spirits

ena: Bridge of Spirits, ancak bir yönetim oyunu değil. Aslında oyun daha çok Legend of Zelda serisindeki 3 boyutlu girişlere benziyor, ki bu muhtemelen iyi bir işaret, değil mi? Rot (bunlardan birini yukarıda Kena’nın omzunda görebilirsiniz), oyuncuların düşmanlarıyla savaşmasına ve oyunun sayısız merkezlerinde gezinmesine yardımcı olur. Hiç değilse bile, bu oyun için beni heyecanlandıran sadece görseller; Studio Ghibli ve Nintendo’nun sevilen sanat tarzlarının dengeli bir karışımı gibi. Geliştiriciliğini ve yayıncılığını Ember Lab’ın yaptığı oyun 2021 yılının Mart ayında PC, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için piyasaya sürülecek.


God of War: Ragnarok

God of War’u (2018) bu kadar harika yapan şeyin ne olduğunu bilmek ister misiniz? Kratos değişti. Santa Monica Studios, dizinin öfke dolu, hiper erkeksi kimliğini geride bıraktı. Bunun yerine ekip, Kratos’un bir tanrı olarak ve daha da önemlisi bir ebeveyn olarak zayıflıklarına odaklanarak daha kişisel ve olgun bir yön aldı. Atreus, babasının mükemmel bir sonucuydu ve artan bağları 2018’in en içten oyun anlarından bazılarına yol açtı. Ragnarok , yeniden başlatmanın destansı hikayesine devam ediyor ve ailevi çifti bekleyen kıyamet gününe açıkça gönderme yapıyor. Keşfedilmemiş alemleri, muhtemelen öldürmek zorunda kalacağımız en son tanrıları ve yaratıkları göreceğiz.


Senua’s Saga: Hellblade II

Senua’nın yeraltı dünyasının derinliklerine yolculuğunun ve kendi işkence görmüş ruhunun bitmek üzere olmadığı çok açık. Ninja Theory’nin ilk oyundaki basit ama cesur savaş sahnelerini nasıl artırdığını görmek çok heyecanlandırıyor. Hellblade II, 2021 için onaylanmadı, ancak ortaya çıkan iddialara göre oyun bu sene içerisinde piyasaya kesin olarak sürülecek.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

haber 24 ntv spor izmir haber istanbul haber bina guvenlik sistemi guvenlik sistemi teknim alarm sistemi kamera sistemi kamera sistemi bakıcı kamera sistemi bakıcı kamera sistemi Google